Εξαιρετική εμφάνιση

Με κεκτημένη ταχύτητα από τις συνεχόμενες νίκες, ο ΑΟ ΦΙΛΙΑ πραγματοποίησε νέα εξαιρετική εμφάνιση και κέρδισε σχετικά εύκολα με 3-0 σετ τον Παναιτωλικό εκτός έδρας για το πρωτάθλημα ΕΣΠΕΔΕ γυναικών. Αυτή ήταν η 5η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας, η οποία διατήρησε το αήττητο στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος και έφτασε τους 23 βαθμούς.

Από την αρχή κιόλας του πρώτου σετ οι αθλήτριες μας μπήκαν με πολύ καλή ψυχολογία και παίζοντας πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση κατάφεραν να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας από τον Παναιτωλικό και κέρδισαν εύκολα το σετ με 25-12. Παρόμοια εξελίχθηκαν και τα υπόλοιπα 2 σετ στα οποία ο ΑΟ ΦΙΛΙΑ πήρε προβάδισμα από την αρχή και κέρδισε τα κέρδισε με 25-18 και 25-15 αντίστοιχα.

Επόμενο παιχνίδι για τη ομάδα μας την Κυριακή 11 Μαρτίου στο ΔΑΚ Άρτας με αντίπαλο την Βολίδα Κέρκυρας.