Ήττα για τις Παγκορασίδες μας

pankorasides -agof

Την ήττα γνώρισαν οι Παγκορασίδες μας την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος, με αντίπαλο τον Ηρακλή Ιωαννίνων, με σκορ 1-3.

Στο 1ο σετ, αν και το παιχνίδι μέχρι τα μισά περίπου ήταν ισόπαλο, ο Ηρακλής με ένα σερι αποτελεσματικών σέρβις πήρε το σετ με 15-25.

Στο 2ο σετ, η ομάδα μας δυσκολεύονταν να τελειώσει τις απαραίτητες επιθέσεις. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στην Γιαννιώτικη ομάδα να πάρει το προβάδισμα και το σετ με 19-25.

Στο 3ο σετ, η ομάδα μας κατάφερε να αντιστρέψει το εις βάρος της σκορ και να μειώσει σε 1-2, χάρη στην πολύ καλή αμυντική της λειτουργία και τα αποτελεσματικά σέρβις, κερδίζοντας το σετ 25-15.

Στο 4ο σετ, η ομάδα μας εμφάνισε σημάδια κούρασης και υπέκυψε παρά τις προσπάθειες της Σαπλαούρα για ανάκαμψη χάνοντας το σετ με 18-25.